Odwiedziny w OSP Spiczyn

🚒🩹 W ramach realizowanych tematów dotyczących pierwszej pomocy uczniowie klas drugich odwiedzili druhów z OSP w Spiczynie. Strażacy przeprowadzili praktyczne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz wyjaśnili, do czego służy urządzenie AED znajdujące się przy strażnicy i Urzędzie Gminy. Dzieci mogły zobaczyć jego działanie na urządzeniu testowym oraz samodzielnie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie. ❤️
Dodatkową atrakcją było zwiedzanie strażnicy oraz możliwość wcielenia się w rolę strażaka poprzez założenie prawdziwego stroju strażackiego. 👨🚒👩🚒
To było bardzo ciekawe i wartościowe spotkanie. Kto wie – może wśród naszych uczniów są przyszli ratownicy lub strażacy?