Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich w Spiczynie

Spiczyn 8, 21-077 Spiczyn, tel. 81 75 78 294

Category: samorząd uczniowski

Podsumowanie akcji „Młodzież Dzieciom”

W czwartek, 21 maja, w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny w ramach akcji „Młodzież Dzieciom”. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy Samorządu Uczniowskiego, pedagoga specjalnego oraz psychologa szkolnego.

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu całej społeczności szkolnej udało się zebrać fundusze, które zostały przeznaczone na doposażenie szkolnej świetlicy na świeżym powietrzu. Za zebrane pieniądze kupiliśmy dużą skrzynię na zabawki. W środku znalazły się m.in. akcesoria do piaskownicy, piłki oraz skakanki.

(więcej…)

Dzień Piżamy w naszej szkole! 🐼

W dniu 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, w naszej szkole odbył się „Dzień Piżamy”. Wydarzenie to zostało zorganizowane z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, a jego celem była integracja całej społeczności szkolnej oraz stworzenie przyjaznej, swobodnej atmosfery.

Tego dnia uczniowie wszystkich klas oraz chętni nauczyciele mogli przybyć do szkoły w swoich ulubionych piżamach, szlafrokach czy domowych strojach. Na korytarzach nie brakowało również pluszaków i miękkich kapci. Akcja spotkała się z dużym zaangażowaniem i kreatywnością ze strony całej społeczności szkolnej.

(więcej…)
[Top]

🌷 Relacja z Dnia Wiosny w Naszej Szkole! 🌷

26 marca nasza szkoła zamieniła się w najbardziej kolorowe i radosne miejsce w okolicy! Świętowanie Pierwszego Dnia Wiosny upłynęło nam pod znakiem zdrowia, talentów i świetnej zabawy.

Co ważne, całe wydarzenie przebiegło pod profesjonalnym okiem naszych uczniów – imprezę brawurowo poprowadzili uczniowie klasy VII, którzy dbali o świetną atmosferę i sprawny przebieg każdej części programu.

(więcej…)
[Top]

Dzień kobiet!

W tym roku w Dniu Kobiet postawiliśmy na dziewczyńską energię! Nasz Samorząd Uczniowski – w którym, jak wiecie, rządzą same dziewczyny – postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i przygotował niespodzianki dla wszystkich uczennic.

Rozdawanie upominków, wspólne zdjęcia i mnóstwo życzliwości – tak wyglądał dzisiejszy poranek na naszych korytarzach. Brawo dla dziewczyn z Samorządu za świetną inicjatywę i dopięcie wszystkiego na ostatni guzik!

Zobaczcie zdjęcia z dzisiejszego dnia!

(więcej…)
[Top]

Mikołajki z Samorządem Uczniowskim.

W dniu dzisiejszym naszą szkołę opanowała iście świąteczna atmosfera! Z okazji Mikołajek, Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich uczniów wyjątkową niespodziankę – Mikołajkowy Quiz, który sprawdził wiedzę o bożonarodzeniowych tradycjach, historii świętego Mikołaja oraz zimowych ciekawostkach.

(więcej…)
[Top]

Andrzejki 2025 w Naszej Szkole!

W minioną środę (26.11.2025) nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą krainę czarów! Samorząd Uczniowski zorganizował niezapomniany wieczór andrzejkowy, którego motywem przewodnim był świat iluzji, talie kart oraz tajemniczy magicy.

Od samego rana na korytarzach można było spotkać uczniów w cylindrach, pelerynach i z własnymi taliami kart w dłoniach. Atmosfera była pełna tajemniczości, a przygotowane dekoracje sprawiły, że każdy mógł poczuć się jak w Szkole Magii!

(więcej…)
[Top]

Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole!

W środę, 5 listopada, nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą krainę bajek!

Na korytarzach można było spotkać bohaterów z przeróżnych opowieści — od klasycznych baśni po współczesne animacje.

Z tej okazji szkolne Koło Dziennikarskie przygotowało krótki film, w którym możecie zobaczyć kilka z tych fantastycznych postaci!

Zapraszamy do obejrzenia materiału i wspólnego powrotu do magicznego świata bajek!

(więcej…)
[Top]

Podsumowanie Dnia Dyni w Naszej Szkole 🧡

W minionym tygodniu nasza szkoła zamieniła się w prawdziwe, pomarańczowe królestwo! Z wielką radością podsumowujemy Dzień Dyni, który po raz kolejny udowodnił, jak kreatywni i zgrani są nasi uczniowie.

Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, ubrani na pomarańczowo, stworzyli ciepłą i radosną atmosferę!

(więcej…)
[Top]

Nowy Głos Szkoły! Wybory do Samorządu Uczniowskiego Rozstrzygnięte

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 23 września 2025 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Był to ważny akt demokracji, w którym społeczność uczniowska wyłoniła swoich przedstawicieli na nowy rok szkolny.

(więcej…)
[Top]

Pamiątkowe Drzewo na Terenie Szkoły!

Oto propozycja wpisu na stronę szkoły o posadzeniu pamiątkowego drzewa przez Samorząd Uczniowski:

Zielony Ślad Samorządu Uczniowskiego: Pamiątkowe Drzewo na Terenie Szkoły!
Z przyjemnością informujemy, że 27.05.2025 Samorząd Uczniowski naszej szkoły zrealizował piękną inicjatywę, sadząc pamiątkowe drzewo na terenie szkolnym!

To wyjątkowe wydarzenie jest symbolem troski o naszą planetę, odpowiedzialności za wspólne otoczenie oraz trwałej pamiątki po obecnym pokoleniu uczniów. Drzewo, które będzie rosło wraz z kolejnymi rocznikami, przypominać ma o zaangażowaniu i aktywności Samorządu Uczniowskiego w życie szkoły.

(więcej…)
[Top]

Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 20.03.2025r w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Rozpoczęliśmy wspólnym, zdrowym śniadaniem.  Kolejnym punktem  był spektakl, który zgodnie z planem rozpoczął się o godzinie 9.00, niestety 10 minut później spotkaliśmy się z niespodziewaną sytuacją. Brak prądu i światła sprawił, że wszystkie zaplanowane na ten dzień atrakcje miały zostać odwołane, na szczęście usterka okazała się chwilowa  i spektakl oficjalnie rozpoczął się około  godziny 10.30.

(więcej…)
[Top]

I Dzień Wiosny!

Już w czwartek, 20 marca, wspólnie świętujemy Pierwszy Dzień Wiosny! 🌞🌿 To będzie dzień pełen koloru, zdrowia, sportu i dobrej zabawy!

Poniżej znajduje się plakat z harmonogramem:

(więcej…)
[Top]

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

W dniu 12.02.2025r w naszej szkole odbyło się spotkanie dotyczące pierwszej pomocy. Prowadzili je strażacy z OSP w Spiczynie. Przypomnieli uczniom numery alarmowe i zasady reanimacji.

(więcej…)
[Top]

RÓŻOWE SKRZYNECZKI JUŻ U NAS!

Różowa skrzyneczka

Nasza szkoła dołączyła do akcji „Różowa skrzyneczka w każdej szkole”. Wszystko wydarzyło się przez ostatni tydzień. Na początku odbyło się spotkanie dziewczyn z klas 4-8 z panią pedagog, panią psycholog i przedstawicielkami Samorządu Uczniowskiego. Dotyczyło ono pierwszej miesiączki, a także reagowania w sytuacjach, gdy potrzebne są podpaski, których nie mamy przy sobie.

(więcej…)
[Top]

Dzień postaci z bajek w naszej szkole!

Dziś nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą krainę bajek! Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego z wielkim zaangażowaniem odwiedzili klasy 0-3, przebrani za ulubione postacie z dziecięcych opowieści. Wszyscy mogli zanurzyć się w magicznym świecie baśni, kiedy to starsi koledzy i koleżanki czytali młodszym uczniom bajki pełne przygód i niezwykłych historii 📚✨.

(więcej…)
[Top]